Fusion

2017-09-01

R-Kås AB + AB Rune Hermansson = R-Kås AB efter 2017-09-16

Gnosjö 2017-08-15


AB Rune Hermanssons Metallfabrik (org.nr 556101-5347) kommer att fusioneras med sitt moderbolag R-Kås AB per 2017-09-15. I samband med fusionen kommer all verksamhet att succesivt under den närmaste tiden att flyttas till R-Kås AB:s lokaler i Gnosjö. F rom 2017-09-16 bedrivs därför all verksamhet enbart i namnet R-Kås AB.

R-Kås AB köpte 2008 AB Rune Hermanssons Metallfabrik. AB Rune Hermanssons Metallfabrik har sedan dess varit ett rent dotterbolag till R-Kås AB.

Beställningar till AB Rune Hermanssons Metallfabrik med leverans efter 2017-09-15 kommer att flyttas till R-Kås AB och faktureras därifrån.


Ny fakturaadress 2017-09-16

R-Kås AB

Org.nr 556348-9904

Box 237

335 25  GNOSJÖ


Besöksadress

Idrottsvägen 2

335 33  GNOSJÖ

Telefon 0370-918 00/37 83 80

info@rkas.se                               www.rkas.se


Ny e-postadress för leverantörsfakturor :  faktura@rkas.se

Ny e-postadress för order : order@rkas.se  

Ny e-postadress för offertförfrågningar : offert@rkas.se



Vi vill påminna om att vi även har direktnummer.


Jonas Sigvardson                        VD                       0370-37 83 81                               jonas@rkas.se

Ulrica Sigvardson                        Ekonomi           0370-37 83 82                               ulrica@rkas.se

Leif Wahlfridsson                       Order                 0370-37 83 83                               leif@rkas.se

Thomas Bråddhult                     Order                 0370-37 83 84                               thomas@rkas.se

Björn Wahlfridsson                   Produktion      0370-37 83 85                               biorn@rkas.se

Torgny Sundqvist                       Produktion      0370-37 83 86                               torgny@rkas.se

Per Sommehed                          Lager                  0370-37 83 87                               lager@rkas.se

Linda Nyqvist                               Kvalité               0370-37 83 88                               lager@rkas.se


Jonas Sigvardson

R-Kås AB


Trådbearbetning Trådbockning Trådringar Trådringar Trådnät Trådnät Slutprodukt Slutprodukt R-kås film R-Kås film